ФАКУЛЬТЕТ КОМПЬЮТЕРНОЙ ИНЖЕНЕРИИ, ПРОГРАММИРОВАНИЯ И
КИБЕРЗАЩИТЫ

Одесская национальная
академия пищевых технологий
Вечір українського письменника Г.С.Сковороди на факультеті ІТтаКБ

  Вечір українського письменника Г.С.Сковороди на факультеті  ІТ та КБ

 

«Світ ловив мене, але не впіймав»
Г. Сковорода

 

Ці слова вибиті на надгробку Григорія Савича Сковороди. Та й справді світ несправедливості, жорстокості, світ кріпосних і церковників, світ панів, вельмож, царів так і не зміг впіймати в свої тенета великого мислителя-вільнодумця.

В 2017 святкується 295 річниця з дня народження видатного українського просвітителя, філософа, поета, педагога.

Не обійшла стороною ця подія і факультет ІТ та КБ ОНАХТ. На його честь, разом з кафедрами філософії, соціології та права, також кафедрою українознавства та лінгводидактики, було проведено вечір української мови.
Під час його проведення знайшлося місце всьому.

Для початку, варто сказати, що на протязі всього вечора проводилося змагання між командами студентів за те, хто ж з краще всього знає життєвий шлях великого українця.

Командам давали запитання як про найбільш відомі біографічні відомості, так і про ті, які потребували більшого заглиблення в біографію Сковороди. Де народився, хто були його батька, так як вийшло так, що дитина з села стала мислителем та філософом, а не пішла шляхом, звичайним для тих шляхів, не став селянином. Відповідь на ці питання знайти не важко, але важливо знайти її. Адже це чудовий приклад того, як люди, яка була, здавалося б, народжена для праці фізичної вибрала свою долю, свій шлях і пройшла ним до самого кінця, це зважаючи на перепони.     Варто відзначити, що деякі, найбільш яскраві моменти з життя Григорія Савича були проілюстровані у сценках, зіграних студентами 1-3 курсів ФІТ та КБ. Як покинув батьківський дім, як зміг відмовити навіть російській імператриці, влада в якої, в ті часи, не знала ніяких перешкод, яким був з учнями та з простими людьми, та одне з найважливіших, як він впливає на людей і зараз, наскільки актуальні його праці й досі. Все це можна було побачити завдяки чудовій грі студентів та керівництву викладачів.     Проте, не варто думати, що були підняти лише загальні питання його біографії. Задавали і запитання, що напряму пов’язані з філософією Сковороди. Питання, що не мають однозначної відповіді. Тут студентам доводилося добре подумати, щоб відповісти на них, здавалося б правильно, але вся краса філософських тем тому, що немає однозначної відповіді. Відповідей безліч і важливо знайти в ній щось своє, що близьке саме тобі. Напевно, життя Григорія Сковороди чимось схоже на таке запитання. Кожен може знайти саме те, що сподобається саме йому, що прийдеться йому до душі.Здавалося б, такий вечір, мало вписується в рамки факультету інформаційних технологій та кібербезпеки, але розвиток моральних цінностей, мислення та знання великих людей свого народу важливий для будь якої спеціальності. Адже саме на цьому підґрунті будується свідоме та передове суспільство. З правилами думками та мислення, яке спрямоване на те, щоб розвивати свою країну, свій народ, щоб геній Сковороди був не марно втрачений в віках через забуття, а прожив вічно разом з українським народом, який він любив від першого свого дня і до самого кінця, це зрадивши його та залишившись вірним йому.
Безперечно, потрібно виразити вдячність всім, хто брав участь у цьому заході, хто стояв у його витоків та був організатором та й тим, хто просто виділив час і не залишився байдужим, а прийшов, та послухавши, виніс щось важливе для себе.

 

Студент групи ФІТ331 Говор Богдан