Тиждень факультету інформаційних технологій та кибербезпеки

Тиждень факультету ІТіКБ став не просто традицією, а невід’ємною частиною як навчального процесу, так і життя факультету загалом. Старші курси зазвичай добре знайомі з заходом, а перший курс з нетерпінням чекає його, для того щоб дізнатися багато нового. Тому проведення тижня факультету в 2017 році було лише питанням часу і хоча керівництво факультету прикладає максимум зусиль, щоб ця подія відбувалася в один і той же час, але життя вносить свої корективи. В цьому році тиждень факультету святкувався одразу після Великодня. Тому атмосфера двох свят тісно переплелись, додавши різноманітним зустрічам, конкурсам і змаганням ще більше приємних відтінків.

Починалося все з дня кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки. Після привітання завідувача кафедри Плотнікова Валерія Михайловича, який розповів коротку історію кафедри, її здобутки за довгі роки праці та останні досягнення, була проведена зустріч з успішними випускниками факультету.  Випускники поділилася досвідом з студентами та дали корисні поради щодо майбутнього працевлаштування, які пріоритети варто розставити та на що звернути увагу.

Наступною була зустріч з представниками IT-компаній в Одесі. Завітали до нас представники таких компаній, як EIS Group, DataArt, Netcracker, Tangerine, Netpeak, Andersen та АстраЮг. Кожна з них представила короткі відомості про свою діяльність, можливості роботи в даних компаніях студентів та, власне кажучи, поспілкувалися з студентами.

Наступним етапом стала пробна співбесіда студентів з представниками компаній. Цей захід став традиційним для тижня факультету ІТ та КБ. Він допомагає студентам спробувати свої сили, отримати досвід проходження співбесіди в ІТ-компанію, виправити основні помилки при складені резюме. Крім того, студенти 4го курсу проходять справжню співбесіду, за результати якої можуть отримати роботу. Така практика не є новою і деяка кількість студентів нашого факультету регулярно, в результаті ось таких зустрічей, стають працівниками провідних компаній Одеси.

На цьому закінчився насичений перший день тижня факультету, та наступні були не менше наповнені цікавими подіями.

Так вже в середу, 19.04, була проведена Всеукраїнська науково-технічна конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан, досягнення та перспективи Інформаційних систем та технологій».   На конференції представили різноманітні передові технології в ІТ сфері. Студенти, аспіранти та викладачі мали змогу обговорити нові досягнення в галузі інформаційних систем. Крім того, всі бажаючі могли виступати слухачами конференції, що безумовно є великим плюсом. Подібні речі дозволяють студентам дізнатися про передові напрямки розвитку сфери їх майбутньої наукової діяльності або праці.

Наступний день повністю був присвячений кафедрі комп’ютерної інженерії. Після вступного слова завідувача кафедри пройшли вже звичні заходи. Такі як, зустрічі з випускниками  та відкрита лекція на тему «Еволюція розвитку комп’ютерної техніки».

Завершенням дня став турнір з комп’ютерних ігор. Який вкотре показав, що наш факультет вміє не лише сумлінно вчитися, дізнаватися про нові технології та течії розвитку ІТ, але й розважатися та відпочивати.

Завершенням тижня став турнір з пошуку інформації, проведений 21.04. Це став вже п’ятий турнір, проведений в рамках тижня факультету ІТ та КБ, можна назвати його навіть традиційним. Як завжди, прийняли участь велика кількість студентів всіх курсів, від 1 до 5. Було дано 17 запитань, відповідь  на які необхідно було дати, користуючись лише пошуковою системою та власною кмітливістю.  Завдання виявились досить важкими, як і кожного року, проте це стало лише додатковим стимулом для того, щоб вирішити їх, навіть після того, як змагання закінчилися.

Отже, тиждень факультету підійшов до свого завершення.

Хочеться сказати, свого роду висновок або підсумок  всього. В кожний день, в кожний захід, турнір або лекцію було вкладено величезні сили та душу. Була проведена величезна робота по організації, за що, звичайно ж, треба дякувати адміністрації факультету та академії. Також дуже добре, що існують ось такі традиції, котрі допомагають студентам старших курсів отримати гідну роботу або ж досвід, який неодмінно стане в нагоді, а студентам молодших курсів допомагає краще познайомитися з факультетом на якому вони навчаються і частиною якого вони є.

Студент групи ФІТ331 Говор Богдан