ФАКУЛЬТЕТ КОМПЬЮТЕРНОЙ ИНЖЕНЕРИИ, ПРОГРАММИРОВАНИЯ И
КИБЕРЗАЩИТЫ

Одесская национальная
академия пищевых технологий
Отчет по воспитательной работе за 1 семестр 2017-2018 уч.г.
Звіт
виховної роботи
на факультеті Комп`ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту
І семестр 2017-2018 н.р.

 

Протягом першого семестру 2017-2018 н.р. на ФКІП та К виховна робота здійснювалася кураторами, тʼютерами та викладачами 3-ох кафедр факультету.

 Кураторами на факультеті були призначені 11 викладачів 3 кафедр.

 

Група

Куратор

Кафедра

311

Болтач Світлана Вікторівна

асистент кафедри ІТ та КБ

511

Шишко Олександр Григорович

доцент кафедри філософії, соціології та права

321

Бодюл Олена Станіславівна

ст. викладач кафедри ІТ та КБ

322

Ольшевська Ольга Володимирівна

доцент кафедри ІТ та КБ

521

Монахова Катерина Ігорівна

асистент кафедри КІ

331

Владімірова Валентина Борисівна

ст. викладач кафедри ІТ та КБ

332

Снігур Тетяна Сергіївна

асистент кафедри ІТ та КБ

333

Смирнова Катерина Василівна

асистент кафедри ІТ та КБ

334

Луняка Андрій Володимирович

асистент кафедри ІТ та КБ

531, 532

Рибалов Борис Олександрович

ст. викладач кафедри КІ

533, 534

Жирнова Тетяна Миколаївна

ст. викладач кафедри КІ

        

         Старшим куратором на факультеті був призначений доцент кафедри ІТ та КБ Корнієнко Ю.К.

         На факультеті є вся необхідна документація по кураторській роботі: списки кураторів, графіки кураторських годин, графіки чергування в гуртожитках на навчальний семестр, плани роботи кураторів.

         Кожен куратор склав план роботи групи і погодив його з планом кураторської роботи факультету. У деканаті був затверджений графік проведення кураторських годин.

         Робота кураторів проходила в тісній співпраці з деканатом. Щотижня старший куратор Корнієнко Ю.К. разом із деканом Котликом С.В. та заступником декана Бойцовою О.С. обговорювали виникаючі питання з метою надання допомоги кураторам при проведенні виховної роботи зі студентами.

За звітний період куратори виконали всі обов'язкові пункти плану. У групах факультету були проведені кураторські години за такими основними темами:

         Ознайомча бесіда та збір індивідуальних даних.
Проведення інструктажу з техніки безпеки життєдіяльності.

  Проведення інструктажів з кримінальної відповідальності і поведінці в гуртожитку.

         Корпоративний кодекс академії.

         Інструктаж «Запобігання та протидія корупції».

         Історія ОНАХТ (День Академії).

         Кураторська година, присвячена Дню працівника освіти.

         Дрес-код і довготривалі шкідливі наслідки куріння і вживання інших наркотичних речовин.

        

          На початку семестру провели кураторську годину, присвячену 25-й річниці Незалежності України.

    

         День захисника України. День захисника України —свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2015 року є державним святом.

 

 

 

У цей день ми провели також брейн-ринг між двома командами. Питання були по’вязані з історією козацтва. На великій перерві провели флешмоб: хлопці віджималися від підлоги, дівчини присідали 14 разів.

 

 

28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Свято встановлене відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності Українського народу у Другій світовій війні…». Цій темі була присвячена кураторська година, проведена на факультеті 30 жовтня 2017 року. Були присутні студенти другого та третього курсів, куратори груп Смирнова К.В., Ольшевська О.В., тьютор Попков Д.М., старший куратор факультету Корнієнко Ю.К. Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив звільнення України! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

   

Кураторська година з нагоди Дня гідності та свободи в Україні (21 листопада). Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.

Героям Майдану і воїнам-захисникам України, які загинули за світле майбутнє України, серед присутніх на кураторській годині була оголошена хвилина мовчання.

 

Тринадцятого листопада на факультеті пройшла кураторська година, присвячена пам'яті жертв Голодоморів. Старший куратор факультету Корнієнко Ю.К. та куратор 333 групи Смирнова К.В. розповіли студентам про істинні причини штучного створення голоду та про ініціаторів Голодомору. Студентам також повідомили про те, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Голодомор офіційно визнаний геноцидом також у 23 країнах світу та п’яти церквах. У 2007 році президент України Віктор Ющенко своїм Указом встановив "День пам’яті жертв голодоморів". Цей день відмічається щорічно у четверту суботу листопада. Традиційно в пам'ять про жертви Голодомору в Україні в цей день о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій країні проходить акція "Запали свічку", в рамках якої всі бажаючі несуть свічки до пам'ятників жертвам геноциду. Пам'ятні заходи на честь річниці Голодомору в Україні пройдуть також в багатьох країнах світу.

Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо …

 

         Система оцінки знань. Ефективні методи підготовки до завершення семестру.

         Кураторська година, присвячена організації та проведенню модульного контролю та зимової екзаменаційної сесії.

         Бесіда про правила поведінки на зимовій відпустці.

 

    Громадське життя на факультеті:

        

         1 вересня – День першокурсника, знайомство з деканом, заступником декана, кураторами, старшим куратором.

 

          Студенти другого та третього курсів факультету разом з кураторами груп відвідували постановки Одеського театру музичної комедії ім. М. Водяного, Одеського академічного театру опери та балету.     

               

      23 жовтня студенти першого курсу у науковій бібліотеці. Куратор 511 групи першого курсу Шишко О.Г.

     17 вересня студенти першого курсу відвідали археологічний музей. Куратор -  Шишко О.Г
    Третього листопада студенти факультету прибирали прилеглу територію по вул. Дворянській, 1/3..

      Куратори Смирнова К.В., Ольшевська О.В., старший куратор Корнієнко Ю.К. організували перегляд документального фільму про видатного програміста сучасності Аарона Шварца в рамках тижня Open Access.

   Студенти третього курсу разом з куратором Владіміровою В.Б. біля академії та біля пам’ятника Стиву Джобсу у день програміста.

    Студенти разом з кураторами допомагають у проведенні та беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з програмування. Нижче фото. На останньому фото команда ОНАХТ – переможець олімпіади.

       17 листопада 2017 року старший куратор факультету Корнієнко Ю.К., куратори груп Ольшевська О.В., Смирнова К.В. з нагоди Міжнародного Дня студента організували брейн-ринг для студентів факультету. З привітанням до присутніх звернувся декан факультету Котлик С.В. На турнір зібралися 5 команд 2-4 курсів, які змагались між собою за приємні, а головне, корисні призи. В перервах для присутніх співали студенти третього курсі Владислав Яковина та Артем Степул. 

        3 жовтня пройшов квест, присвячений 115-й річниці з дня заснування ОНАХТ. В цьому квесті брали участь команди 1-4 курсів факультету. Наприкінці квесту всі студенти виконали флешмоб (переостаннє фото). Команда-переможець – студенти 3-го курсу.

    Студенти факультету брали активну участь у конференції «Здоровий образ життя», секційне засідання на Дворянській, 1/3, 29 вересня.

           Куратори 1-го і 2-го курсів підготували свої групи і безпосередньо взяли участь у туристичному переході академії 1 жовтня, який був присвячений 3-му дню конференції «Здоровий образ життя». У святі брали участь всі куратори 1-го і 2-го курсів, а також старший куратор факультету.

   4 жовтня – вибори до студентського самоврядування.

  Студенти факультету не перший рік активні донори. Фото біля обласної станції переливання крові. 5 жовтня 2017 року.

  Нижче наведений список донорів факультету у цьому році..

Донори ФІТ та КБ

 

ПІБ

Група (2017-2018 н.р.)

Дата

1

Коробов Віталій Сергійович

341

05.10

2

Голтуренко Дмитро Миколайович

341

05.10

3

Гулак Євген Олександрович

341

05.10

4

Маруняк Вадим Сергійович

343

05.10

5

Блажевський Олександр Вадимович

343

05.10

6

Яворський Кирило Романович

344

05.10

7

Гончар Вячеслав Олексійович

341

05.10

8

Круглей Ольга Володимирівна

331

05.10

9

Левицький Богдан Павлович

521

05.10

10

Сукач Ірина Сергіївна

321

05.10

11

Сергєєв Микола Анатолійович

321

05.10

12

Ярошенко Руслана Олександрівна

321

20.09

     28 вересня студенти факультету відвідали катакомби. Нижче фото на початку поїздки біля академії та біля входу до катакомб.  

         Восьмого листопада 2017 року відбулася зустріч студентів Інституту холоду, кріотехнологій та екоенергетики Одеської національної академії харчових технологій зі співробітниками головного управління юстиції в Одеській області. Були розглянуті проблемні ситуації, які можуть траплятися зі студентами під час навчання. Що робити, якщо вимагають хабаря за іспит чи навчання? Що таке взагалі хабар? Де можна отримати юридичну допомогу? Гості також відповіли на запитання студентів. Загалом зустріч пройшла неформально, з зацікавленістю. По закінченню студентам надали інформаційні буклети від головного управління юстиції в Одеській області. Нижче фото з цієї зустрічі.

         31 жовтня студенти факультету разом з деканом факультету Котликом С.В., помічником проректора Попковим Д.М., старшим куратором факультету Корнієнко Ю.К., куратором групи Ольшевською О.В. побували в гостях у морських прикордонників. Екскурсію на кораблі влаштував Одеський загін морської охорони державної прикордонної служби України. Режимні об’єкти, перевірка документів на вході. Далі відвідування сучасних кораблів загону, які несуть нелегку службу по охороні кордонів нашої держави. Наприкінці відвідування організатори екскурсії влаштували справжню вікторину з призами. Питання стосувались особливостей географічного положення України (довжина кордонів, з якими державами межує і т.і.). На переможців чекали призи – значки з емблемою Одеського загону морської охорони державної прикордонної служби України.

            Куратори факультету відвідували гуртожиток №7-8 згідно з графіком відвідувань.

 На факультеті організували та провели відкриту кураторську годину, яка пройшла десятого листопада. Тема зустрічі «О. Бернардацці та А. Мінкус, вплив видатних архітекторів на архітектурні особливості Одеси». Чому була обрана така тема, яке вона має відношення до нашої академії? Відповідь проста: дві сусідні будівлі Інституту холоду, кріотехнологій та екоенергетики ім. В.С.Мартиновського Одеської національної академії харчових технологій, розташовані за адресами Єлісаветинська, 16, та Дворянська, 1/3, були спроектовані саме цими видатними архітекторами. Були присутні студенти 2-4 курсів, куратори, декан факультету, заступник декана, старший куратор факультету ФІТ та КБ, старший куратор академії. Нижче фото з відкритої кураторської години.

  За результатами роботи в семестрі кращі куратори:

Доцент Ольшевська О.В. (322 група)– 1 місце

Асистент Смирнова К.В. (333 група) – 3 місце

Доцент Шишко О.Г. (511 група) – 2 місце

   

   Заступник декана ФКІП та К               Бойцова О.С.