ФАКУЛЬТЕТ КОМПЬЮТЕРНОЙ ИНЖЕНЕРИИ, ПРОГРАММИРОВАНИЯ И
КИБЕРЗАЩИТЫ

Одесская национальная
академия пищевых технологий
Летняя школа по программированию

 

Перша Всеукраїнська Літня Школа з програмування ОНАХТ

 

Цього року, з 16 по 23 серпня вперше в Одесі була проведена Літня Школа з програмування, заняття проводились на базі відпочинку ОНАХТ «Південний Буг», смт. Саврань, Одеської обл.
Метою школи є надання українським студентам ВНЗ та учням шкіл можливості проявити свою майстерність у мистецтві розробки алгоритмів та складанні програм на високому рівні, підвищення якості навчання з дисциплін, які передбачають програмування й алгоритмізацію у навчальних закладах, сприяння підготовці учнів до навчання за ІТ напрямом,  фахівців високої кваліфікації в галузі програмування, налагодження співробітництва  в освітньому просторі усіх регіонів України, обмін досвідом між фахівцями. Дякуємо компанії DataArt за допомогу у проведенні Школи!


 

В школі прийняли участь 17 команд учнів 8-11 класів шкіл (3), студентські команди програмістів вищих навчальних закладів І-ІV р.а. різних регіонів України (Київ, Запоріжжя, Днепр, Одеса, Миколаїв та ін.). До складу кожної команди входить не більше трьох учнів навчального закладу: студенти з ліцеїв, коледжів й інших навчальних закладів, школяри. Команду супроводжує тренер або керівник команди з числа викладачів, співробітників, аспірантів або студентів ВНЗ. В якості тренера (керівника) команди навчальний заклад виділяє висококваліфікованого фахівця, експерта в галузі програмування й алгоритмізації. Дякуємо тренерам (керівникам) команд НЗ за роботу у Літній Школі з програмування ОНАХТ!

Усі учасники були забезпечені канцелярським приладдям, які надала компанія Netcracker. Дуже дякуємо компанії Netcracker за допомогу у проведенні Школи!

 

 

  


Мовами програмування є С++, Pascal, Java, С#. Конкретні версії мов програмування й характеристики компіляторів команди з'ясовують самостійно в процесі змагання. Змагання проводяться за форматом АСМ, контести кожного дня створювались на сайті e-olimp.com, якій має велику кількість задач за тематикою алгоритмізації та програмування. Доступ до сайту був отриманий за допомогою обладнання (антен, роутерів, модемів) для 3G інтернету. Величезна подяка компанії Mir3G, і особисто інженеру компанії Ніно Цецхлашвілі та інженеру відділу ПЗКС ОНАХТ Галицькому Денису за технічні забезпечення та підтримку заходів Школи!

 

Літня Школа з програмування ОНАХТ проводилась 8 днів. 1 та 8 день Школи були організаційні, 4 день – спортивно-оздоровчі заходи, 2, 3, 5, 6, 7 дні – змагальні. Школу присвячено розв’язанню тематичних завдань. Були запрошені фахівці спортивного програмування ІТ-компаній і навчальних закладів. Цього року лекторами були Мазурок І.Є., доцент кафедри оптимального керування та економічний кібернетики ОНУ їм. Мечнікова, доцент кафедри ІТ та КБ ОНАХТ, Антоненко О.С., доцент кафедри математичного забезпечення комп’ютерних систем ОНУ їм. Мечнікова та Задорожний Є.С., переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування 2015 року, учасник Фіналу олімпіади ACM ICPC-2016. Євген демонстрував рішення задач в режимі "live-coding", що свідчить про його багатий, олімпіадний досвід. Дуже дякуємо усім лекторам за цікаву, плідну роботу!

 

 

 

 

 

 

 Кожен із тематичних днів Школи проводився у програмі: 1) авторська лекція, де розглядається одна з важливих алгоритмічних тем; 2) змагання по розв’язанню задач, частина з яких присвячена темі лекції (інші теми залишені для довільного вибору автора); 3) розбір задач; 4) змагання з довирішення ще не розв’язаних задач поточного та всіх минулих днів; 5) підсумки дня.            
Кожний ранок розпочинався ранковою размінкою, а  кожного вечора тематичні заняття змінювались спортивними закладами: пляжний волейбол, настільний теніс, футбол, бадмінтон, що допомогло усім учасникам оздоровитись, краще познайомитися і подружитися. 19 серпня в рамках школи проходив «День здоров'я» - похід на пороги річки Південний Буг та спортивні змагання, переможці яких, крім морального задоволення, отримали грамоти від організаторів. Дуже дякуємо викладачам кафедри фізичного виховання ОНАХТ Волковой Т. і Гончаруку В. за активну роботу у Літній Школі!

 

Під час Літньої школи визначаються переможці у основному турі змагань, найкраще з точки зору автора рішення дня, лідер з довирішення задач. У кожній із зазначених номінації рейтинг команди визначається окремо. Переможець за результатами основного туру та довирішення визначається за правилами АСМ (штрафний час у довирішенні визначається лише за кількістю спроб без  врахування часу відправлення задач).

 

Перемогу у Школі цього року одержали команди:

ONU_HugsOfBugs – диплом І ступеню;

ZNTU_ToAcme, DSTU_Armicron - дипломи ІІ ступеню;

ONPU_Fikus, ONAFT_Scorpion, NUS_DDM, DSTU_Nevs_Eremos,

ZNTU_Ited, OTC_First - дипломи ІІІ ступеню.

 

Вітаємо переможців і усіх учасників Літній Школи з програмування ОНАХТ!

  

 

Антонова А.Р., директор Школи Спортивного

Програмування ОНАХТ